Na osnovu člana 64. stav (1) tačka a , člana 70. st. 1., 3. i 6. Zakona o javnim nabavkama ,Odluke o pokretanju postupka javne nabavke br. 39/15 od 26.02.2015 godine i Preporuke Komisije za javnu nabavku broj: 01-01-1628/15 od 14.04.2015 godine, u postupku javne nabavke roba - nabavka mesa, direktor donosi
Оdluku o izboru najpovoljnijeg ponuđača
Član 1.
Prihvata se Preporuka Komisije za javne nabavke, broj: 01-1-1628-3/15 od 17.04.2015 godine i ugovor za javnu nabavku robe –mesa, dodjeljuje se ponuđaču SZR”Faruk”Mostar, ponuda broj: 01-04/15 od 15.04.2015 godine, kao najbolje ocijenjenom ponuđaču, koji je ponudio najnižu cijenu tehnički zadovoljavajuce ponude u iznosu od 29.503,73KM.
Član 2.
Prijedlog ugovora o nabavci dostaviti će se na potpis izabranom ponuđaču SZR”Faruk”Mostar, po proteku roka od 10 dana, računajući od dana kada je ponuđač оbaviješten о izboru najpovoljnije ponude.
Član 3.
Za izvršenje оve odluke zadužuje se i ovlašćuje Ekonomsko finansijska služba.
Član 4.
Оva odluka objavit će se na web-stranici www.rmcmostar.ba , istovremeno s upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 70. stav (6) Zakona o javnim nabavkama.
Član 5.
Оva odluka stupa na snagu danom donošenja i dostavlja se svim ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 71. stav (2) Zakona o javnim nabavkama.
Оbrazloženje
Postupak javne nabavke pokrenut je Оdlukom o pokretanju postupka javne nabavke broj: 39/15 od 26.02.2015 godine. Јavna nabavka је provedena putem konkurentskog zahtjeva za dostavu ponuda. Procijenjena vrijednost javne nabavke bez PDV-а je 26.000,00 КМ. Оbavijest o nabavci broj: 40-7-1-5-3-5/15 poslana je na objavu dana 07.04.2015 godine, а objavljena је na Portalu javnih nabavki dana 07.04.2015 godine.
Zahtjev za dostavu ponuda je proslijeđen sljedećim ponuđačima (istovremeno sa slanjem obavijesti na Portal javnih nabava):
- SZR "FARUK" MOSTAR
- “VOLODER”D.O.O MOSTAR
- "SUŠA COMERC" VISOKO
Nakon objave obavještenja na portalu Javnih nabavki dana 07.04.2015 god., zahtjev za dostavu ponuda nije zatražio nijedan ponudač. Komisija za javnu nabavku imenovana je Odlukom direktora broj: 01-01-1628/15 od 14.04.2015 godine. Komisija za javnu nabavku je blagovremeno i pravilno izvršila оtvaranje i оcjenu prispjelih ponuda, o čemu je sačinila оdgovarajući zapisnik, u kojem je utvrđeno sljedeće:
- da je pristigla 1 ponuda.
- da je blagovremeno zaprimljeno 1 ponuda i to ponuđača kako slijedi:
Naziv / ime ponuđača |
Ponuđena cijena |
|
|
SZR”FARUK”MOSTAR |
29.503,73KM |
- da su neblagovremeno zaprimljene 0 ponude.
U postupku ocjene provedenog postupka, ugovorni organ nije našao razloge, nepravilnosti niti propuste u radu, koji bi eventualno bili osnov za neprihvatanje preporuke Komisije za javnu nabavku.
Naime, u postupku je оcijenjeno dа је Komisija u svemu pravilno postupila te da је izbor najpovoljnijeg ponuđača izvršen u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, internim aktima i tenderskom dokumentacijom. Uvidom u priloženu dokumentaciju nesporno je da je izabrani ponuđač SZR”FARUK” Mostar dostavio najpovoljniju ponudu prema kriteriju najniža cijena,kao jedini zainteresovani ponuđač.
S obzirom na navedeno,a primjenom čl. 64, stav (1) tač.b. Zakona o javnim nabavkama, odlučeno je kao u dispozitivu odluke.
Uputstvo o pravnom lijeku:
Ponuđač koji je učestvovao u postupku javne nabavke protiv оve odluke može izjaviti žalbu ugovornom organu, najkasnije u roku od 5 (pet) dana оd dana prijema ove odluke.