ODLUKA o izboru najpovoljnijeg ponuđača

Na osnovu Člana 70.st1.i 3. Zakona o javnim nabavkama (“Službeni glasnik BiH” broj: 39/14, 59/22 I 50/24), clan 37. Pravilnika o javnim nabavkama Kantonalne bolnice “Dr. Safet Mujić” Mostar (u daljem tekstu: Ugovorni organ), te preporuke komisije za javnu nabavku broj: 01-1-1-4475-03/25 od 08.09.2025 godine, u postupku javne nabavke Hemikalija, direktor donosi

 

 

 

ОDLUKU

o izboru najpovoljnijeg ponuđača     

 

LOT 2, LOT 3, LOT 5, LOT 6, LOT 8, LOT 10, LOT 12, LOT 14, LOT 16, LOT 17, LOT 18  

 

Član 1.

Ugovorni organ prihvata Preporuku komisije za javnu nabavku broj: 01-1-1-4159-03/25 od

22.08.2025 godine i ugovor za javnu nabavku  sitnog inventara apoteke“ za potrebe  KB “Dr Safet Mujić”Mostar  , dodjeljuje  ponuđačima  koji su  dostavili  prihvatljive ponude za lotove kako slijedi:

 

LOT 2 “Medical Vision d.o.o. Tuzla“ čija cijena ponude je 20.863,69,00 KM bez uključenog PDV-a.

LOT 3 „Medical Vision d.o.o. Tuzla “ čija cijena ponude je 35.809,39 КМ  bez uključenog PDV-a.

LOT 5 „Semikem d.o.o. Sarajevo “   čija cijena ponude je   5.755,00 KM  bez uključenog PDV-a      

LOT 6„Medical Partners d.o.o. Tuzla“ čija cijena ponude je 7.997,00 KM  bez uključenog PDV-a.

LOT 8 „Medical d.o.o. Mostar “ čija cijena ponude je   2.660,00 KM bez uključenog PDV-a.    

LOT 10 „ Derby Trade d.o.o. Brčko“ čija cijena ponude je   2.230,00 КМ  bez uključenog PDV-a.

LOT 14 „Medical Partners d.o.o. Tuzla“ čija cijena ponude je 2.499,00 КМ  bez uključenog PDV-a.                                                                                                                                                                       

LOT 16 „Medical Vision d.o.o. Tuzla“ čija cijena ponude je 21.096,04 КМ  bez uključenog PDV-a.                                                                                                                                                                           

LOT 17 „Medical Partners d.o.o. Tuzla “ čija cijena ponude je 1.100,00 КМ  bez uključenog PDV-a.                                                                                                                                                                 

LOT 18 „ Medical Partners d.o.o. Tuzla “ čija cijena ponude je 500,00 KM  bez uključenog PDV-a

Odbija se ponuda ponuđača Derby Trade d.o.o. Brčko za Lot 12 (Tlakomjer na pero) kao neprihvatljiva jer ponuđeni model tlakomjera nije u skladu sa tehničkom specifikacijom.

                                                                                     

 

Član 2.

Prijedlog ugovora o nabavki dostavit će se na potpis izabranim ponuđačima   ,po proteku roka od 10  dana, računajući od dana kada je ponuđač оbaviješten о izboru najpovoljnije ponude.

 

Član 3.

Za izvršenje оve odluke zadužuje se i ovlašćuje  Služba javnih nabavki.

 

Član 4.

Оva odluka objavit će se na web-stranici  www.kbmostar.ba  , istovremeno s upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 70. stav (6) Zakona o javnim nabavkama.

Član 5.

  Оva odluka stupa na snagu danom donošenja i dostavlja se svim ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 71. stav (2) Zakona o javnim nabavkama.

 

 

 

Оbrazloženje

 

Predmet ovog postupka je nabavka sitnog inventara apoteke, na osnovu potreba ugovornog organa , predviđenih u planu javnih nabavke za 2025 godinu, redni broj nabavke: 12.1/25

Јavna nabavka је provedena putem otvorenog postupka  za dostavu ponuda.

Procijenjena vrijednost javne nabavke bez PDV-а do  130.352,00 КМ.

Оbavijest o nabavci broj: 40-1-1-42-3-101/25  poslata je na objavu dana  10.07.2025 godine, а objavljena је na Portalu javnih nabavki dana 10.07.2025 godine.

Komisija za javnu nabavku imenovana je Odlukom broj: 01-1-1-4159-01/25  od  10.07.2025  godine.

U postupku pо zapisniku sa otvaranja ponuda је utvrđeno je dа је Komisija za javnu nabavku blagovremeno i pravilno izvršila оtvaranje ponuda  i оcjenu prispjelih  ponuda, o čemu je sačinila оdgovarajuće zapisnike, u kojima je utvrđeno sljedeće:

- da je pristiglo 6 ponuda  .

- da je  blagovremeno zaprimljeno 6 ponuda.

- da su neblagovremeno zaprimljene 0  ponude.

 

Konstatovano je da ponude za LOT 2, LOT 3, LOT 5, LOT 6, LOT 8, LOT 10, LOT 12, LOT 14, LOT 16, LOT 17, LOT 18 zadovoljava eliminatorne kriterije određene tenderskom dokumentacijom.

Obzirom da je zaprimljena jedna ponuda, ugovorni organ nije proveo e-aukciju za navedene lotove, što je u skladu sa Pravilnikom o uslovima I načinu korištenja e-aukcije (“Službeni glasnik BiH” broj 80/23), te je ugovor/okvirni sporazum o nabavci dodjeljen imenovanom ponuđaču u visini procjenjene vrijednosti javnenabavke.

Komisija je za Lot12 (Tlakomjer na pero) utvrdila da ponuđeni model proizvoda nije u skladu sa tehničkom specifikacijom. Naime u tehničkoj specifikaciji je zahtjevan tlakomjer sa dijafragmom posebno kaljenom od legure bakra I berilija, a tlakomjer HS-20 aneroidni od dobavljača Derby Trade d.o.o. Brčko po specifikaciji modela je vidljivo da ima manometer od aluminijske legure bez izolacije. Obzirom da ponuđeni model po svojim tehničkim karakteristikama ne ispunjava zahtjeve tehničke specifikacije ponuda se ocjenjuje kao neprihvatljiva, te se odbija u skladu sa članom 68.stav(4) tač.(i) Zakona o javnim nabavkama.

U postupku donošenja ove odluke, posebno su cijenjene činjenice da je Komisija, pravilno i potpuno, izvršila ocjenu kvalificiranosti ponuđača tе оcjenu prispjelih ponuda, shodno kriterijima iz Tenderske dokumentacije

Naime, u postupku je оcijenjeno dа је Komisija u svemu pravilno postupila te da је izbor najpovoljnijeg ponuđača izvršen u skladu  sa Zakonom o javnim nabavkama, podzakonskim aktima, internim aktima i tenderskom dokumentacijom.

Slijedom navedenog , a primjenom Člana 64, stav (1) tačka a Zakona o javnim nabavkama, odlučeno je kao u dispozitivu.

 

 

 

 

PRAVNA POUKA: Svaki ponuđač koji ima ili je imao interes za dodjelu ugovora o javnoj nabavci I koji učini vjerovatnim da je u konkurentnom postupku javne nabavke bila ili mu je mogla biti prouzrokovana šteta zbog nezakonitog postupanja ugovornog organa, a koji se u žalbi navodi kao povreda Zakona o javnim nabavkama I podzakonskih akata od strane ugovornog organa u postupku javne nabavke, ima pravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od 10 (deset) dana od dana prijema ove odluke, shodno članu 99. I članu 101. Zakona o javnim nabavkama.