Ugovorni organ Kantonalna bolnica „Dr.Safet Mujić“ Mostar,u skladu sa članom 69.stav1.tačka (b) i stav 2.tačka (a) i članom70.stav 4. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH“ broj 39/14,59/22,50/24) u postupku javne nabavke Reagensi za potrebe Kantonalne bolnice, broj obavještenja 40-1-1-35-3-72/26 od 04.05.2026.godine, evidencijski broj nabavke 01-1-1-2614/26, donosi
ODLUKU
o poništenju postupka javne nabavke
Član 1.
Poništava se postupak javne nabavke reagensi broj obavještenja 40-1-1-35-3-72/26 od 04.05.2026.godine, evidencijski broj nabavke 01-1-1-2614/26 u otvorenom postupku javne nabavke za lotove: pod brojem 30, 31, 35, 46, 47 obzirom da nije dostavljena nijedna ponuda u roku određenom za dostavljanje ponuda.
Član 2.
Ova Odluka će biti objavljena na internet stranici JU KB “Dr.Safet Mujić“Mostar .
Član 3.
Odluka stupa na snagu danom dodnošenja.
Obrazloženje
Ugovorni organ Kantonalna bolnica „Dr.Safet Mujić“ Mostar objavio je dana 04.05.2026.godine obavještenje o nabavci broj 40-1-1-35-3-72/26 za nabavku robe –Reagensi (ukupno 47 lotova) za potrebe Kantonalne bolnice.
Krajnji rok za za prijem ponuda određen je za dan 19.06.2026.godine do 09:30 sati.
Obzirom da do određenog krajnjeg roka za prijem ponuda nije dostavljena nijedna ponuda za lotove 30, 31, 35, 46, 47 ugovorni organ poništava predmetni postupak javne nabavke za navedene lotove u skladu sa članom 69.stav1.tačka (b) i stav 2.tačka (a) , te je odlučeno kao u izreci odluke.


