Ugovorni organ Kantonalna bolnica „Dr.Safet Mujić“ Mostar,u skladu sa članom 69.stav1.tačka (b) i stav 2.tačka (a) i članom70.stav 4. Zakona o javnim nabavkama Bosne i Hercegovine („Službeni glasnik BiH“ broj 39/14,59/22,50/24) u postupku javne nabavke medicinski potrošni materijal apoteke za potrebe Kantonalne bolnice, broj obavještenja 40-1-1-20-3-72/26 od 07.05.2026.godine, broj ispravke obaviještenja 40-1-1-36-8-92/26 od 12.06.2026, evidencijski broj nabavke 01-1-1-2622/26, donosi
ODLUKU
o poništenju postupka javne nabavke
Član 1.
Poništava se postupak javne nabavke medicinski potrošni materijal apoteke broj obavještenja 40-1-1-20-3-72/26 od 07.05.2026.godine, broj ispravke obaviještenja 40-1-1-36-8-92/26 od 12.06.2026, evidencijski broj nabavke 01-1-1-2622/26 u otvorenom postupku javne nabavke za lotove: pod brojem 1, 2, 6, 7, 18, 23, 29, 32, 38, 39, 42, 43, 51, 63, 69, 70, 84, 121, 125, 126, 128, 135, 139, obzirom da nije dostavljena nijedna ponuda u roku određenom za dostavljanje ponuda.
Član 2.
Ova Odluka će biti objavljena na internet stranici JU KB “Dr.Safet Mujić“Mostar .
Član 3.
Odluka stupa na snagu danom dodnošenja.
Obrazloženje:
Ugovorni organ Kantonalna bolnica „Dr.Safet Mujić“ Mostar objavio je dana 07.05.2026.godine obavještenje o nabavci broj 40-1-1-20-3-72/26 za nabavku robe – medicinski potrošni materijal apoteke (ukupno 141 lot) za potrebe Kantonalne bolnice.
Krajnji rok za za prijem ponuda određen je za dan 22.06.2026.godine do 09:30 sati.
Obzirom da do određenog krajnjeg roka za prijem ponuda nije dostavljena nijedna ponuda za lotove 1, 2, 6, 7, 18, 23, 29, 32, 38, 39, 42, 43, 51, 63, 69, 70, 84, 121, 125, 126, 128, 135, 139, ugovorni organ poništava predmetni postupak javne nabavke za navedene lotove u skladu sa članom 69.stav1.tačka (b) i stav 2.tačka (a) , te je odlučeno kao u izreci odluke.


