Na osnovu Člana 70.st1.i 3. Zakona o javnim nabavkama (“Službeni glasnik BiH” broj: 39/14, 59/22 i 50/24), clan 37. Pravilnika o javnim nabavkama Kantonalne bolnice “Dr. Safet Mujić” Mostar (u daljem tekstu: Ugovorni organ), te preporuke komisije za javnu nabavku broj: 01-1-1-2622-08/26 od 10.07.2026 godine, u postupku javne nabavke medicinski potrošni materijal, direktor donosi
ОDLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača
LOT 10, LOT 26, LOT 31, LOT 56, LOT 68, LOT 73, LOT 74, LOT 83, LOT 85, LOT 91, LOT 96, LOT 102, LOT 103, LOT 106, LOT 114, LOT 120, LOT 122, LOT 132, LOT 138, LOT 141
Član 1.
Ugovorni organ prihvata Preporuku komisije za javnu nabavku broj: 01-1-1-2622-08/26 od 10.07.2026.godine te ugovorni organ za javnu nabavku “Medicinski potrošni materijal”za potrebe KB “Dr. Safet Mujić” Mostar, dodjeljuje ponuđačima koji su dostavili prihvatljive ponude za lot-ove kako slijedi:
LOT 10 Šprice za aparat CT injektor „STEPMED“ d.o.o. čija cijena ponude je 2.750,00 KM.
LOT 26 EKG elektrode „ENA “ d.o.o. čija cijena ponude je 2.988,00 KM.
LOT 31 Gel za UZV „GLOBEX“ d.o.o. čija cijena ponude je 900,00 KM.
LOT 56 Rukavice nesterilne „MIPEX“ d.o.o. čija cijena ponude je 20.000,00 KM.
LOT 68 Boce za drenažu „INEL“ d.o.o. čija cijena ponude je 4.650,00 KM.
LOT 73 Incizijske folije „OMNIA-MEDIC“ d.o.o čija cijena ponude je 4.960,00 KM
LOT 74 Klipse za laparaskopiju resorptivne „PLUS MEDICAL“ d.o.o. čija cijena ponude je 1.276,00 KM.
LOT 83 Rukavice sterilne „MIPEX“ d.o.o čija cijena ponude je 30.322,50 KM.
LOT 85 Sistemi za torakalnu drenažu „ MARK MEDICAL“ d.o.o čija cijena ponude je 7.200,00 KM
LOT 91 Filter za respirator „RAUCHE MEDICAL“ d.o.o čija cijena ponude je 11.500,00 KM.
LOT 96 Sistem za invazivni monitoring pritiska „STEPMED“ d.o.o. čija cijena ponude je 2.900,00 KM.
LOT 102 Centrali venski kateter „INEL-MED“ d.o.o čija cijena ponude je 5.700,00 KM.
LOT 103 CVK kateter za dijalizu „STEPMED“ d.o.o. čija cijena ponude je 1.600,00 KM.
LOT 106 Filter za pacijenta za respirator „INEL MEDICINSKA TEHNIKA“ d.o.o. čija cijena ponude je 3.150,00 KM.
LOT 120 Set za epiduralnu anesteziju „INEL-MED“ d.o.o čija cijena ponude je 800,00 KM.
LOT 122 Spinalne igle „INEL-MED“ d.o.o čija cijena ponude je 2.100,00 KM.
LOT 132 Oftalmološki noževi „MEDICAL PARTNERS“ d.o.o. čija cijena ponude je 10.808,70 KM.
LOT 138 Gel za EKG iEEg „GLOBEX“ d.o.o. čija cijena ponude je 160,00 KM.
LOT 141 Termal papir Vidas „TUZLA-FARM“ d.o.o čija cijena ponude je 7.200,00 KM
Za LOT 26 ponuda ponuđača Derby Trade d.o.o., ocijenjene su neprihvatljivim u skladu sa članom 2.ZJN jer cijena iste prelazi procijenjenu vrijednost nabavke.
S druge strane , utvrđeno je da ponude ponuđača:
StepMed d.o.o. za Lot 85, Lot 102, Lot 120, Lot 122 ocijenjene neprihvatljivim.
Globex d.o.o. za Lot 91, ocijenjena neprihvatljivom.
Pro-Ten Medical d.o.o. za Lot 83, ocjenjena neprihvatljivom
Derby Trade d.o.o. za Lot 141, ocijenjena neprihvatljivom.
Ena d.o.o. za Lot 73, ocijenjena neprihvatljivom.
Rauche Medical d.o.o. za Lot 85, ocijenjena neprihvatljivom.
Emeding d.o.o. za Lot 141, ocijenjena neprihvatljivom.
Slijedom navedenog ponuda ponuđača Deby Trade d.o.o. za Lot 26 i Lot 141; StepMed d.o.o. za Lot 85, Lot 102, Lot 120, Lot 122; Globex d.o.o. za Lot 91; Pro-Ten Medical d.o.o. za Lot 83; Ena d.o.o. za Lot 73; Rauche Medical d.o.o. za Lot 85 i Emeding d.o.o. za Lot 141 se odbacuje u skladu sa članom 68.stav 4. Zakona o javnim nabavkama.
Član 2.
Prijedlog ugovora o nabavki dostavit će se na potpis izabranim ponuđačima, po proteku roka od 10 dana, računajući od dana kada je ponuđač оbaviješten о izboru najpovoljnije ponude.
Član 3.
Za izvršenje оve odluke zadužuje se i ovlašćuje Služba javnih nabavki.
Član 4.
Оva odluka objavit će se na web-stranici www.kbmostar.ba , istovremeno s upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 70. stav (6) Zakona o javnim nabavkama.
Član 5.
Оva odluka stupa na snagu danom donošenja i dostavlja se svim ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 71. stav (2) Zakona o javnim nabavkama.
Оbrazloženje
Predmet ovog postupka je nabavka potrošnog materijala, na osnovu potreba ugovornog organa , predviđenih u planu javnih nabavke za 2026 godinu, redni broj nabavke: 4./26
Јavna nabavka је provedena putem otvorenog postupka za dostavu ponuda.
Procijenjena vrijednost javne nabavke bez PDV-а do 1.686.872,00 КМ.
Оbavijest o nabavci broj: 40-1-1-36-3-73/26 poslata je na objavu dana 07.05.2026 godine, а objavljena је na Portalu javnih nabavki dana 07.05.2026 godine. Ispravka Obaviještenja o nabavci broj: 40-1-1-36-8-92/26 poslano na objavu 12.06.2026 godine.
Komisija za javnu nabavku imenovana je Odlukom broj: 01-1-1-2622/26 od 07.05.2026 godine.Komisija za javnu nabavku dostavila је dana 13.07.2026 godine zapisnik sa otvaranja ponude od 22.06.2026 godine, zapisnik o ocjeni ponuda 01-1-1-2622-07/26 od 10.07.2026 godine u postupku javne nabavke „potrošni materijal“ za potrebe KB “Dr Safet Mujić” Mostar te preporuku komisije o izboru najpovoljnijeg ponuđača 01-1-1-2622-08/26 od 10.07.2026 godine.
U postupku pо zapisniku sa otvaranja ponuda је utvrđeno je dа је Komisija za javnu nabavku blagovremeno i pravilno izvršila оtvaranje ponuda i оcjenu prispjelih ponuda, o čemu je sačinila оdgovarajuće zapisnike, u kojima je utvrđeno sljedeće:
- da je pristiglo 29 ponude.
- da je blagovremeno zaprimljeno 29 ponude.
- da su neblagovremeno zaprimljene 0 ponude.
Konstatovano je da ponude izabranih ponuđača za lot-ove: LOT 10, LOT 26, LOT 31, LOT 56, LOT 68, LOT 73, LOT 74, LOT 83, LOT 85, LOT 91, LOT 96, LOT 102, LOT 103, LOT 106, LOT 114, LOT 120, LOT 122, LOT 132, LOT 138, LOT 141., ispunjavaju formalno pravne, ekonomske i tehničke uslove odnosno zahtjeve ugovornog organa.
Za LOT 26 ponuda ponuđača Derby Trade d.o.o., ocijenjene su neprihvatljivim u skladu sa članom 2.ZJN jer cijena iste prelazi procijenjenu vrijednost nabavke.
S druge strane , utvrđeno je da ponude ponuđača:
StepMed d.o.o. za Lot 85, Lot 102, Lot 120, Lot 122 ocijenjene neprihvatljivim.
Globex d.o.o. za Lot 91, ocijenjena neprihvatljivom.
Pro-Ten Medical d.o.o. za Lot 83, ocjenjena neprihvatljivom
Derby Trade d.o.o. za Lot 141, ocijenjena neprihvatljivom.
Ena d.o.o. za Lot 73, ocijenjena neprihvatljivom.
Rauche Medical d.o.o. za Lot 85, ocijenjena neprihvatljivom.
Emeding d.o.o. za Lot 141, ocijenjena neprihvatljivom.
Slijedom navedenog ponuda ponuđača Deby Trade d.o.o. za Lot 26 i Lot 141; StepMed d.o.o. za Lot 85, Lot 102, Lot 120, Lot 122; Globex d.o.o. za Lot 91; Pro-Ten Medical d.o.o. za Lot 83; Ena d.o.o. za Lot 73; Rauche Medical d.o.o. za Lot 85 i Emeding d.o.o. za Lot 141 se odbacuje u skladu sa članom 68.stav 4. Zakona o javnim nabavkama.
U postupku donošenja ove odluke, posebno su cijenjene činjenice da je Komisija, pravilno i potpuno, izvršila ocjenu kvalificiranosti ponuđača tе оcjenu prispjelih ponuda, shodno kriterijima iz Tenderske dokumentacije
Naime, u postupku je оcijenjeno dа је Komisija u svemu pravilno postupila te da је izbor najpovoljnijeg ponuđača izvršen u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, podzakonskim aktima, internim aktima i tenderskom dokumentacijom.
Slijedom navedenog , a primjenom Člana 64, stav (1) tačka a Zakona o javnim nabavkama, odlučeno je kao u dispozitivu.
PRAVNA POUKA: Svaki ponuđač koji ima ili je imao interes za dodjelu ugovora o javnoj nabavci i koji učini vjerovatnim da je u konkurentnom postupku javne nabavke bila ili mu je mogla biti prouzrokovana šteta zbog nezakonitog postupanja ugovornog organa, a koji se u žalbi navodi kao povreda Zakona o javnim nabavkama i podzakonskih akata od strane ugovornog organa u postupku javne nabavke, ima pravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od 10 (deset) dana od dana prijema ove odluke, shodno članu 99. i članu 101. Zakona o javnim nabavkama.


