Na osnovu člana 64.stav (1) tačka b, člana 70. st.1., 3. i 6. Zakona o javnim nabavkama (“Službeni glasnik BIH “broj 39/14, 59/22, 50/24) ,člana 37.Pravilnika o javnim nabavkama Kantonalne bolnice, i Preporuke Komisije za javnu nabavku broj 01-1-1-3810-02/26 od 05.08.2026. godine, u postupku javne nabavke IT potrošnog materijala, direktor donosi
ОDLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača
Član 1.
Ugovorni organ prihvata preporuku komisije za javnu nabavku broj 01-1-1-3810-02/26 od 05.08.2026. godine nabavka IT potrošnog materijala dodjeljuje se ponuđaču PR “Media Market” Prijedor, koji je dostavio prihvatljivu ponudu broj 57/26 od 27.07.2026. godine u iznosu od 17.094,00 KM (slovima:sedamnaesthiljadadevedesetčetri i 00/100 konvertibilnihmaraka) bez uključenog PDV-a, na dvogodišnjem nivou.
Član 2.
Ponuđač je dužan u roku od 5(pet) dana od dana prijema odluke o izboru dostaviti dokumentaciju za navode date u Izjavi u skladu sa članom 45.Zakona o javnim nabavkama (lična sposobnost).
Član 3.
Prijedlog ugovora o nabavci dostaviti će se na potpis izabranom ponuđaču PR “Media Market” Prijedor, po proteku roka od 10 dana, računajući od dana kada je ponuđač оbaviješten о izboru najpovoljnije ponude.
Član 4.
Za izvršenje оve odluke zadužuje se i ovlašćuje Služba za javne nabavke .
Član 5.
Оva odluka objavit će se na web-stranici www.kbmostar.ba , istovremeno s upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 70. stav (6) Zakona o javnim nabavkama.
Član 6.
Оva odluka stupa na snagu danom donošenja i dostavlja se ponuđaču koji je učestvovao u postupku javne nabavke, shodno članu 71. stav (2) Zakona o javnim nabavkama.
Оbrazloženje
Postupak javne nabavke pokrenut je Оdlukom o pokretanju postupka javne nabavke broj 01-1-1-1619/26 od 24.03.2026. godine.
Јavna nabavka је provedena putem otvorenog postupka za prikupljanje ponuda. Procijenjena vrijednost javne nabavke iznosi 17.094,00 KM bez uključenog PDV-a za dvije godine.
Pripremio: Vedran Broz
Оbaviještenje o nabavci broj 40-1-1-58-3-108/26 zajedno sa tenderskom dokumentacijom objavljeno је na Portalu javnih nabavki dana 03.07.2026. godine.
Ispravka obaviještenja broj 40-1-1-58-8-121/26 objavljena na Portalu javnih nabavki dana 16.07.2026. godine.
Rok za prijem ponuda određen je za dan 31.07.2026.godine do 09:00 sati.
Komisija za javnu nabavku imenovana Odlukom broj 01-1-1-3810/26 od 03.07.2026. godine je blagovremeno i pravilno izvršila оtvaranje i оcjenu zaprimljenih ponuda, o čemu je sačinila оdgovarajući zapisnik, te konstatovala da je blagovremeno zaprimljena jedna ponuda:
- Ponuđač PR “Media Market” Prijedor, datum zaprimanja ponude 07.2026.
godine u 10:00 sati, broj ponude 57/26 od 27.07.2026 godine u iznosu od 17.094,00 KM bez uključenog PDV-a za dvije godine.
Konstatovano je da ponuda imenovanog ponuđača zadovoljava eliminatorne kriterije određene tenderskom dokumentacijom u pogledu lične sposobnosti, sposobnosti obavaljanja profesionalne djelatnosti i tehničke i profesionalne sposbnosti, te je ocijenjena prihvatljivom.
Sastavni dio ove odluke je Zapisnik o pregledu i ocijeni ponude.
Obzirom da je zaprimljena jedna ponuda, ugovorni organ nije proveo e-aukciju u skladu sa članom 4.stav (2) Pravilnika o uslovima i načinu korištenja e-aukcije (“Službeni glasnik BiH” broj 80/23), te se ugovor o nabavci dodjeljuje imenovanom ponuđaču.
U postupku ocjene provedenog postupka, ugovorni organ nije našao razloge, nepravilnosti niti propuste u radu, koji bi eventualno bili osnov za neprihvatanje preporuke Komisije za javnu nabavku.
Naime, u postupku je оcijenjeno dа је Komisija u svemu pravilno postupila, te da је izbor najpovoljnijeg ponuđača izvršen u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, internim aktima i tenderskom dokumentacijom. Uvidom u priloženu dokumentaciju ponuda izabranog ponuđača PR “Media Market” Prijedor ocijenjena je kao prihvaljiva , te mu se u skladu sa kriterijima iz tenderske dokumentacije i dodjeljuje ugovor .
S obzirom na navedeno, a primjenom čl. 64, stav (1) tač.b. Zakona o javnim nabavkama, odlučeno je kao u dispozitivu odluke.
PRAVNA POUKA: Svaki ponuđač koji ima ili je imao interes za dodjelu ugovora o javnoj nabavci i koji učini vjerovatnim da je u konkurentnom postupku javne nabavke bila ili mu je mogla biti prouzrokovana šteta zbog nezakonitog postupanja ugovornog organa, a koji se u žalbi navodi kao povreda Zakona o javnim nabavkama i podzakonskih akata od strane ugovornog organa u postupku javne nabavke, ima pravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od 10 (deset) dana od dana prijema ove odluke, shodno članu 99. i članu 101. Zakona o javnim nabavkama.


