Na osnovu člana 64.stav (1) tačka b, člana 70. st.1., 3. i 6. Zakona o javnim nabavkama (“Službeni glasnik BiH” broj 39/14, 59/22,50/24) ,člana 37.Pravilnika o javnim nabavkama Kantonalne bolnice i Preporuke Komisije za javnu nabavku broj 01-1-1-3809-04/26 od 30.07.2026.godine, u postupku javne nabavke UZV aparati za hitni prijem JU Kantonalna bolnica “Dr.Safet Mujić” Mostar direktor donosi
ОDLUKU
o izboru najpovoljnijeg ponuđača
Član 1.
Ugovorni organ prihvata preporuku komisije za javnu nabavku broj 01-1-1-3809-04/26 od 30.07.2026.godine i ugovor za javnu nabavku UZV aparati za hitni prijem JU Kantonalna bolnica “Dr.Safet Mujić” Mostar, dodjeljuje se ponuđaču MEDICAL EXPORT-IMPORT d.o.o. Mostar koji je dostavio prihvatljivu ponudu u iznosu od 96.000,00 KM.
Član 2.
Prijedlog ugovora o nabavci dostaviti će se na potpis izabranom ponuđaču MEDICAL EXPORT-IMPORT d.o.o. Mostar po proteku roka od 10 dana, računajući od dana kada je ponuđač оbaviješten о izboru najpovoljnije ponude.
Član 4.
Za izvršenje оve odluke zadužuje se i ovlašćuje Služba za javne nabavke i Služba za tehničke poslove.
Član 5.
Оva odluka objavit će se na web-stranici www.kbmostar.ba , istovremeno s upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, shodno članu 70. stav (6) Zakona o javnim nabavkama.
Član 6.
Оva odluka stupa na snagu danom donošenja i dostavlja se ponuđaču koji je učestvovao u postupku javne nabavke, shodno članu 71. stav (2) Zakona o javnim nabavkama.
Оbrazloženje
Postupak javne nabavke pokrenut je Оdlukom o pokretanju postupka javne nabavke broj 84/26 od 27.04.2026.godine .
Јavna nabavka је provedena putem otvorenog postupka za prikupljanje ponuda.
Procijenjena vrijednost javne nabavke iznosi 100.000,00 KM bez uključenog PDV-a.
Оbaviještenje o nabavci broj 40-1-1-57-3-107/26 zajedno sa tenderskom dokumentacijom objavljeno је na Portalu javnih nabavki dana 03.07.2026. godine.
Rok za prijem ponuda određen je za dan 24.07.2026.godine do 11:00 sati.
Komisija za javnu nabavku imenovana Odlukom broj 01-1-1-3809-01/26 od 04.07.2026.godine je blagovremeno i pravilno izvršila оtvaranje i оcjenu zaprimljenih ponuda, o čemu je sačinila оdgovarajući zapisnik, te utvrdila da je blagovremeno zaprimljena ponuda ponuđa MEDICAL EXPORT-IMPORT d.o.o. Mostar, cijena ponude 96.000,00 KM bez PDV-a.
Konstatovano je da ponuda zadovoljava eliminatorne kriterije određene tenderskom dokumentacijom.
Sastavni dio ove odluke je Zapisnik o pregledu, analizi i ocijeni ponude.
Obzirom da je zaprimljena jedna prihvatljiva ponuda, ugovorni organ nije proveo e-aukciju, što je u skladu sa Pravilnikom o uslovima i načinu korištenja e-aukcije (“Službeni glasnik BiH” broj 80/23), te je ugovor o nabavci dodjeljen imenovanom ponuđaču u visini od 96.000,00KM.
U postupku po zapisniku sa otvaranja ponuda je utvrđeno da je Komisija za javnu nabavku blagovremeno I pravilno izvršila otvaranje ponuda I ocjenu prispjele ponude, o čemu je sačinila odgovarajući zapisnik, u kojem je utvrđeno sledeće:
- Da su u predmetu postupka pristigle dvije ponude,
- Da je blagovremeno zaprimljena jedna ponuda,
- Da je neblagovremeno zaprimljena jedna ponuda.
U postupku ocjene provedenog postupka je utvrđeno da je komisija pravilno I potpuno izvršila ocjenu kvalifikovanosti ponuđača te ocjenu prispjele ponude, shodno kriterijima iz Tenderske dokumentacije.
Naime, u postupku je оcijenjeno dа је Komisija u svemu pravilno postupila te da је izbor najpovoljnijeg ponuđača izvršen u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, internim aktima i tenderskom dokumentacijom. Uvidom u priloženu dokumentaciju nesporno je da je izabrani ponuđač MEDICAL EXPORT-IMPORT d.o.o. Mostar dostavila ponudu kao jedini zainteresovani ponuđač u ovom postupku javne nabavke, te mu se u skladu sa kriterijima iz tenderske dokumentacije i dodjeljuje ugovor.
S obzirom na navedeno, a primjenom čl. 64, stav (1) tač.b. Zakona o javnim nabavkama, odlučeno je kao u dispozitivu odluke.
UPUTSTVO O PRAVNOM LIJEKU:
Svaki ponuđač koji ima ili je imao interes za dodjelu ugovora o javnoj nabavci i koji učini vjerovatnim da je u konkretnom postupku javne nabavke bila ili mu je mogla biti prouzrokovana šteta zbog nezakonitog postupanja ugovornog organa, a koji se u žalbi navodi kao povreda Zakona o javnim nabavkama i podazakonskih akata od strane ugovornog oragana u postupku javne nabavke, ima pravo uložiti žalbu ugovornom organu u roku od 10 (deset) dana od dana prijema ove odluke, shodno članu 99. i članu 101. Zakona o javnim nabavkama..


